Waar sneeuwapen-tours in Nagano je ophalen

Een dag naar de sneeuwapen kan op vier verschillende plekken beginnen, en de tour die je kiest bepaalt welke. Twee verzamelen in Nagano Station op een vaste minuut. Eén legt de tijd vast bij het park en haalt je vooraf op, terwijl de privéopties naar je hotel komen. Deze gids zet elk startpunt met zijn tijd op een rij, gaat daarna in op treinen en bagage, en sluit af met de winterpendel vanuit Hakuba.

Vier manieren waarop een tour begint

Elke tour op deze site begint in of bij Nagano, maar niet op dezelfde plek. Sommige verzamelen in Nagano Station op een vaste tijd, andere halen je op bij je hotel of bij een kleiner station dichter bij het park.

Eén legt de verzameltijd zelfs bij het park zelf vast en stuurt vooraf een busje om je op te halen. Zorg dat je dit goed hebt, want de ochtendvertrekken gaan op tijd en een ervan is streng voor laatkomers.

TourWaar je verzameltTijdTerug
Zenko-ji- en sakedagNagano Station9.35 uur (in de winter een extra vertrek om 9.00 uur)Uiterlijk 17.30 uur
Zelfde tour, pendel uit HakubaHakuba Tokyu Hotel of Hakuba Happo Bus Terminal7.40 of 7.55 uur, december tot maartRond 18.45 uur
Obuse- en sakedagBeck's Coffee, bij de shinkansenpoortjes8.45 of 9.45 uurRond 15.30–16.40 uur
Soba en Shibu OnsenOphalen bij Nagano Station of in Yudanaka of IiyamaOphaaltijd wisselt, 10.00 uur bij het parkWaar je begon
Sneeuwdag Shiga KogenNagano-stad of station YudanakaOp je ticketNa ongeveer 9 uur
Privéauto en gidsJe hotel, of de taxistandplaats bij de Zenkoji-uitgangVanaf 9.00 uur bij de halve dagJe hotel
Privédag Japan AwaitsNagano Station of een hotel in het centrum8.45 uurNa ongeveer 8 uur
Lokale gids vanuit YudanakaKaartjespoort van station Yudanaka12.20 uurNa 3 uur 15 min

In Nagano Station

Twee tours verzamelen in Nagano Station, waar de Hokuriku Shinkansen uit Tokio binnenrijdt. De Zenko-ji- en sakedag vanaf ~€ 124, onze keuze, ontmoet daar om 9.35 uur de gids.

Raakt het vertrek van 9.35 uur in de winter vol, dan komt er een extra vertrek om 9.00 uur bij, dus kijk op je ticket welke tijd je hebt gekregen in plaats van van de latere uit te gaan. De touringcar brengt je uiterlijk om 17.30 uur terug naar het station, zodat je nog een avondtrein kunt halen.

De Obuse- en sakedag van o8Experience, vanaf ~€ 141, verzamelt bij de balie van Beck's Coffee, net buiten de shinkansenpoortjes. Je kiest 8.45 of 9.45 uur, en het busje vertrekt vijf minuten na de verzameltijd.

De gids wacht hooguit 10 minuten, daarna geld je als no-show en krijg je niets terug. De aanbieding noemt twee ochtendtreinen uit Tokio die op tijd aankomen: de Asama 601, die om 6.52 uur uit Tokio vertrekt, en de Hakutaka 553 om 7.52 uur. De dag eindigt rond 15.30–16.40 uur weer in Nagano.

Verzamelen op een paar passen van de shinkansenpoortjes

De Obuse- en sakedag verzamelt om 8.45 of 9.45 uur voor Beck's Coffee, met plaats voor 6–12 mensen in het busje, vanaf ~€ 141. Stap ruim op tijd uit de hogesnelheidstrein, en annuleer gratis tot 24 uur van tevoren als je plannen veranderen.

Ophalen in Yudanaka en Iiyama

De soba- en Shibu Onsen-tour van Yadoroku, vanaf ~€ 113, werkt andersom: de verzameltijd van 10.00 uur geldt bij het park. Daarvoor haalt een gratis busje je op bij Nagano Station of bij de kleinere stations Yudanaka en Iiyama, op een tijd die per boeking verschilt.

Een reviewer raadt aan de shinkansen te nemen tot Iiyama, de eerstvolgende halte ten noorden van Nagano, om tijd te winnen op de rit. Waar je ook bent opgehaald, het busje brengt je daar na afloop weer terug.

Yudanaka ligt aan het eind van de Nagano Dentetsu-lijn, een kort ritje onder het park, handig voor wie daar of in Shibu Onsen slaapt. De sneeuwdag in Shiga Kogen van Snow Monkey Resorts, vanaf ~€ 146, heeft een verzamelpunt op station Yudanaka en ook een aantal in Nagano-stad, dus kies het punt dat het dichtst bij je bed ligt.

Bij de kaartjespoort van Yudanaka verzamelt ook de wandeling met lokale gids van Trip Designer, vanaf ~€ 99, om 12.20 uur. Dat uur past bij een langslaper. Daar staat tegenover dat je ongeveer 40 minuten in het park krijgt en niets terugkrijgt als je annuleert.

Een smalle straat in Shibu Onsen tussen oude houten herbergen, een kort ritje onder het apenpark

Ophalen bij je hotel in Nagano en omgeving

De privéauto van Omotenashi Travel, vanaf ~€ 118 per persoon, haalt je op bij je hotel. Het ophaalgebied reikt voorbij Nagano-stad tot Nozawa Onsen en Togakushi, en de aanbieding noemt ook Myoko en Joetsu.

Zonder hotel tref je de auto bij de Zenkoji-uitgang van Nagano Station, bij de taxistandplaats naast het politiehokje. De halve dag begint om 9.00 uur en zet je weer af waar je bent opgehaald.

De privédag van Japan Awaits begint om 8.45 uur vanaf Nagano Station of een hotel in het centrum van Nagano, en vraagt om een boekingsformulier dat minstens 7 dagen vooraf is ingevuld. De twee privéopties staan naast elkaar in onze gids over privédagen.

Vanuit Hakuba in de winter

Van december tot maart voegt onze keuze een pendel vanuit Hakuba toe, voor skiërs die even van de piste af willen. Je wordt om 7.40 uur opgehaald bij Hakuba Tokyu Hotel en om 7.55 uur bij Hakuba Happo Bus Terminal, en rond 18.45 uur ben je terug.

Dat is ongeveer 11 uur van deur tot deur, dus plan een rustige avond. De gids voor skigebieden behandelt ook Nozawa Onsen en Shiga Kogen.

Bagage en kluisjes

Op dezelfde dag van hotel wisselen vraagt wat planning. Op de Obuse-dag mag er geen bagage of grote tas mee in het busje, terwijl bij de privéauto je koffers in de wagen blijven terwijl jij wandelt.

Laat voor de touringcardag alles wat groot is achter. Nagano Station heeft muntkluisjes, maar de grote kunnen op drukke momenten vol zijn, dus kom een paar minuten eerder.

Neem alleen een kleine tas mee voor het pad, met eten uit het zicht van de apen. De kledinggids vertelt wat erin hoort.

Op tijd komen

Behandel de verzameltijd als vertrektijd. Op een drukke ochtend duurt de wandeling van het shinkansenperron naar de verzamelpunten langer dan je zou denken.

Wie die ochtend vanuit Tokio komt, neemt een trein met marge voor vertraging. Sla ook de contactgegevens van de aanbieder uit je boeking op in je telefoon.

Passen geen van deze tijden, dan is het park nog steeds bereikbaar per trein en bus, en de gids voor op eigen houtje geeft de route. De prijsvergelijking laat zien hoe het startpunt de kosten van de dag verandert.

Je gids vinden

Het juiste perron vinden

Waar verzamelen sneeuwapen-tours in Nagano Station?

De Zenko-ji- en sakedag van Snow Monkey Resorts ontmoet de gids om 9.35 uur op het station, met in de winter een extra vertrek om 9.00 uur. o8Experience verzamelt om 8.45 of 9.45 uur voor Beck's Coffee, net buiten de shinkansenpoortjes.

Wat gebeurt er als mijn trein vertraging heeft?

o8Experience wacht hooguit 10 minuten en beschouwt je daarna als no-show, zonder restitutie. Neem een trein die ruim op tijd aankomt, en kijk voor de andere tours naar de verzameltijd op je ticket.

Kan ik in Yudanaka beginnen in plaats van in Nagano?

Ja. De sneeuwdag in Shiga Kogen van Snow Monkey Resorts heeft een verzamelpunt op station Yudanaka, en Yadoroku haalt je daar gratis op. Ook de wandeling met lokale gids van Trip Designer verzamelt om 12.20 uur bij de kaartjespoort van Yudanaka, maar die is niet restitueerbaar.

Is er een sneeuwapen-tour vanuit Hakuba?

Ja, in de winter. Van december tot maart stuurt onze keuze een pendelbus, om 7.40 uur vanaf Hakuba Tokyu Hotel en om 7.55 uur vanaf Hakuba Happo Bus Terminal, met terugkomst rond 18.45 uur.

Mag mijn koffer mee op de tour?

Niet op de Obuse-dag van o8Experience, daar is geen plek voor bagage of grote tassen. In de privéauto van Omotenashi Travel blijft hij in de wagen. Laat hem anders achter in een muntkluisje op Nagano Station.